JC Bootcamp Stories – Nikola

Od minulého roku jsme spustili náš 4-týdenní Joyful Craftsmen Bootcamp pro budoucí Data Engineers. Jedná se o intenzivní studium přímo u nás v Joyful Craftsmen HUBu, které posouvá datové nadšence dál ve světě technologií. Jedním z našich loňských uchazečů byla právě i Nikola, která nejen, že jej úspěšně absolvovala, ale získala tak i možnost pracovat v samotném Joyful Craftsmen.

V tomto rozhovoru se dozvíte, proč se Nikola vydala na cestu datového inženýra a jak se jí na Bootcampu dařilo.

Čemu jsi se věnovala před Bootcampem?

Na výšce jsem dodělávala doktorát z ekologie a už jsem tušila, že na vědeckou cestu se vydat nechci. Prošla jsem si kurzem v Czechitas, kde jsem si ověřila, že mě IT svět bude bavit. Bootcamp mi přišel do cesty ve chvíli, kdy už jsem tušila, že bych se chtěla posunout do IT, ale vůbec jsem netušila jak. Byla to pro mě první zkušenost, kde jsem poznala, jak to v IT firmě doopravdy funguje a co všechno to obnáší.

Jak jsi se o Bootcampu dozvěděla?

O Bootcampu jsem se dozvěděla úplně náhodu a oklikou. Na sociální síti LinkedIn jsem narazila na příspěvek, že tým Joyful Craftsmen jede na věhlasnou konferenci SQL Bits, tak jsem se podívala, co za firmu má tak zvídavé a nadšené zaměstnance. A zrovna v tu dobu probíhal na webových stránkách Joyful Craftsmen nábor do jejich Bootcampu. Pár dní jsem váhala, ale nakonec jsem přihlášku vyplnila a úspěšně prošla výběrem.

Bootcamp je dost intenzivní, ale stojí za to vydržet, protože vás to rozhodně posune dál.

Co bylo součástí výuky a jak celkově na tebe působila?

Za čtyři týdny Bootcampu jsme toho stihli doopravdy hodně. Byl to vlastně takový náhled do práce datového inženýra v kostce. Teoretické hodiny se střídaly s praktickými a domů jsme běžně odcházeli s různými úkoly. Díky partě lidí, se kterou jsme se na Bootcampu sešli, se nám podařilo vytvořit bezpečné prostředí se super uvolněnou atmosférou. Nebáli jsme se tak pokládat otázky nebo říct, že nám něco nefunguje a navzájem jsme si pomáhali. Velký podíl na tom nesl Tomáš (CEO), který nás celým Bootcampem provázel. Ať už jsme něco programovali nebo řešili soft skills, vždycky tam byl pro nás.

Jak se ti podařilo úšpěšně absolvovat Bootcamp?

V Bootcampu jsem si vyzkoušela plno nových věcí. Konečná prezentace našich projektů v PowerBI byla doopravdy už jen špičkou ledovce, na kterém jsme celé čtyři týdny pracovali. Je to intenzivní program od začátku až do konce, ale stojí za to vydržet, protože vás to rozhodně posune dál.

Jaký celkový dojem jsi měla z Bootcampu?

Bootcamp mi otevřel dveře do IT a do skvělý firmy. Konečně jsem si dokázala prakticky představit, jak taková práce vypadá, jak moc komplexní to je a kolik se toho budu muset ještě naučit.

Jak by si popsala práci v JC?

Práce v JC je jedno velké dobrodružství. Hned po měsíčním Project Zero, kterým si projde každý nováček, jsem naskočila na opravdový projekt, kde pro mě bylo všechno nové. Hodně jsme se točili kolem Power Queries a PowerShellu. Na začátku to bylo jako jízda na horské dráze, ale zpětně na to koukám jako na super školu. Lepší příležitost jsem na začátku kariéry dostat nemohla. Kolegové v Joyful Craftsmen jsou super a hlavně profíci, kteří vás v tom samotný prostě nenechají.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed